• Festiwal Ale kino

          •        W sobotę, 1 października 2022 roku uczniowie klas stacjonarnych i nauczyciele z Zespołu Szkół 111 w Poznaniu udali się do kina na film „Szlak”, wyreżyserowany przez Tobiasa Wiemanna.  Był to pierwszy seans  40. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino”, który co roku odbywa się w Poznaniu. 

            Akcja filmu „Szlak” rozgrywa się w czasie II wojny światowej. Główny bohater, Rolf i jego ojciec uciekają przed nazistami z Berlina do Nowego Jorku, zabierając jedynie ukochanego psa Adiego i ulubioną książkę. Na południu Francji okazuje się, że jedyną drogą do wolności, czyli Nowego Jorku, jest niebezpieczna przeprawa przez Pireneje pod przewodnictwem niewiele starszej od Rolfa Nurii. Kiedy ojciec Rolfa zostaje pojmany, dzieci i pies muszą sami ruszyć w nieznane. 

            Film „Szlak”  okazał się być niezwykle wzruszającą opowieścią o odwadze, trudnych wyborach, solidarności i przyjaźni.  

        • Warsztaty z Ozobotem
          • Warsztaty z Ozobotem

          •      12.10.2022r. nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kodowania z Ozobotem. Praca z wykorzystaniem robota edukacyjnego to nie tylko nauka kodowania i programowania, to przede wszystkim praca zespołowa, radość, kreatywność, twórczość i rozwój kompetencji kluczowych w nurcie STEAM. 

            Po warsztatach grono pedagogiczne wraz z podopiecznymi było gotowe, aby uczestniczyć w jubileuszowym wydaniu Code Week, czego efektem jest uzyskanie stosownego Certyfikatu.

        • Wyjście na kręgle
          • Wyjście na kręgle

          •       Wrzesień i październik jak wiadomo są miesiącami potrzebnymi, aby na nowo zintegrować się po wakacjach. Wpadliśmy na pomysł, aby nastąpiło to w sposób naturalny poprzez sportową rywalizację. Wybraliśmy się na KRĘGLE!!! 

            Okazało się, że dla większości naszych uczniów sportowy sposób spędzania czasu nie jest obcy i doskonale poradziliśmy sobie podczas rozgrywek. 

            Każdy tor miał swoich zwycięzców. Byli nimi: Antek  i Marysia z kl.IV  LO, Adam z kl.II LO.

        • Targi Smaków 2023
          • Targi Smaków 2023

          •      We wrześniu uczniowie klas stacjonarnych w ramach projektu „Zdrowo i sportowo przeciwko pandemii” udali się na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie odbywały się Smaki Regionów. Celem naszej wycieczki było poznanie potraw i produktów stanowiących dziedzictwo kulinarne, które są przygotowywane wg dawnych receptur. Wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych na których mieliśmy okazję wziąć udział w degustacjach. 

        • Europejski Dzień Języków Obcych
          • Europejski Dzień Języków Obcych

          •        26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W klasach stacjonarnych, na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego odbyły się ćwiczenia i zabawy słowne. Uczniowie pracowali w grupach przygotowując plakaty tematyczne z wykorzystaniem materiałów o krajach anglo - i niemieckojęzycznych. Łamańce językowe dostarczyły uczestnikom dużo radości i zabawy, a przysłowia w obu językach były chętnie ilustrowane rożnymi technikami artystycznymi. Zajęcia podobały się uczniom, którzy zadeklarowali już chęć do przyszłorocznej edycji.

        • Szpitalny festyn dla dzieci
          • Szpitalny festyn dla dzieci

          •           Tego dnia park Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi zamienił się w prawdziwy raj dla dzieci. 17 września br. zorganizowano imprezę łączącą diagnostykę zdrowotną i jej upowszechnianie z atrakcjami dla najmłodszych i ich rodzin. Nic dziwnego, że jako szkoła działająca na terenie kliniki, włączyliśmy się w organizację festynu.

            Na uczestników czekały występy i pokazy gości – m.in. grupy tanecznej Classic Dance, przedstawienie Teatru Muzycznego czy dynamiczny wjazd motocyklistów. Towarzyszyły im liczne konkursy i pokazy sportowe, jak również występy Orkiestry Sił Powietrznych czy dzieci z chóru Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

            Równolegle odbywały się rozmaite atrakcje dla młodszych i starszych uczestników: zabawy i konkursy, spotkanie z alpakami, porady dietetyczne i ortopedyczne, porady fizjoterapeutów, doświadczenia chemiczne, spotkanie z policją, strażą pożarną. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, które zaspokajały dziecięcą ciekawość świata. Radość i uśmiech na twarzach młodych pacjentów i ich rodziców niech będą najlepszą recenzją tego wydarzenia !

        • Wyjazd integracyjny do Skorzęcina
          • Wyjazd integracyjny do Skorzęcina

          •           U progu jesieni, od 14 do 16 września 2002 roku, licealiści klas stacjonarnych wraz z nauczycielami wyjechali na trzydniową wycieczkę do Skorzęcina. Jak zwykle program wyjazdu  był bardzo urozmaicony. Było zarówno coś dla ciała, jak i ducha, sportowo i muzycznie. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek i spacery po okolicy. Po zakwaterowaniu uczniowie z nauczycielami udali się na plażę, gdzie uczestniczyli w zabawach integracyjnych („Speed Chatting”, „Gorące krzesło”). Po kolacji wzięli udział w wieczorze muzyczno-tanecznym w świetlicy. Było radośnie, ale też nostalgicznie. Uczennica klasy III LO uświetniała spotkanie przepiękną grą na ukulele i niezwykłym śpiewem. Po części muzycznej nie zabrakło też czasu na swobodne tańce. Drugi dzień był zdecydowanie bardziej sportowy. Uczniowie mieli do wyboru różne aktywności: grę w piłkę, w badmintona lub rolki. Najważniejszym punktem tego dnia były już tradycyjne podchody po zmroku, podczas których uczniowie mogli się wykazać swoimi licznymi umiejętnościami i kreatywnością: śpiewali, przemawiali, tańczyli, tworzyli żywe rzeźby, nagrywali filmiki, rysowali mapę Skorzęcina. W wolnym czasie przygotowywali się do konkursu „Mam talent”, który odbył się trzeciego dnia pobytu w Skorzęcinie. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów. Licealiści prezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne, plastyczne, oratorskie, fotograficzne. Jury miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy III LO, która zachwyciła swym talentem wokalnym i grą na ukulele. Drugie miejsce zajęła uczennica z klasy pierwszej, która z kolei zachwyciła publiczność swymi umiejętnościami tanecznymi, trzecie miejsce zdobyła również uczennica klasy III LO, która zaprezentowała dwie  umiejętności muzyczne i jako konferansjer 

                      Wyjazd do Skorzęcina był czasem bardzo aktywnym i intensywnym, podczas którego uczniowie brali udział w różnych ciekawych formach spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim mieli możliwość zintegrowania się. 

        • "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi" - Platon
          • "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi" - Platon

          •      I oto dobiegł końca czas wakacyjnej laby i beztroski… Opaleni, wypoczęci, pełni energii – wróciliśmy do szkoły. Do niektórych uczniów, przebywających na oddziałach szpitalnych, szkoła przyszła sama. Została przyjęta bardzo ciepło.

            Uczniowie klas stacjonarnych LO spotkali się ze swoimi wychowawcami, by z radością i nadzieją (szczególnie tegoroczne „pierwszaki”!) wejść w nowy rok szkolny.

            Niech to będzie udany rok ! Niech się (pozytywnie) dzieje! Tego życzymy sobie jako szkolna społeczność.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

          •         

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się

             

            01.09.2022 roku, o godzinie 10.00,

            w budynku szkoły przy ul. św. Jerzego 6/10.

             

            Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i ograniczenia lokalowe                    wychowawcy spotkają się z uczniami z poszczególnych klas w salach lekcyjnych.     

             

              Czekamy na Was z niecierpliwością :)

             

             

        • Wakacyjne spotkanie z alpakami
          • Wakacyjne spotkanie z alpakami

          •        Pod koniec lipca do naszego przyszpitalnego parku zawitali niezwykli goście. Pewnie nie zgadniecie, kto to taki? W połowie wakacji, tj.: 28 lipca 2022 r. odwiedziły nas alpaki z Wiedźminowa. Poważnie! Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach!  

                   W godzinach popołudniowych zgromadziliśmy się przed szpitalem, aby poznać zwyczaje, sposób żywienia i pielęgnacji tych wyjątkowych zwierząt. Ich opiekunki opowiedziały nam o nich, przekazując sporo ciekawostek o alpakach. Każdy miał przyjemność poprowadzić jedną z nich wybraną trasą, poczęstować przysmakiem i pogłaskać lub przytulić. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyło wiele radości. Nawet najbardziej senni się obudzili, a ci mający gorszy nastrój się uśmiechnęli. Te emocje towarzyszyły zarówno młodszym, jak i starszym. Wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia na dowód niezwykłego spotkania. Liczymy na to, że wkrótce znów uda się zorganizować podobne przedsięwzięcie! 

        • PIKNIK Z KSIĄŻKĄ
          • PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

          •            Już po raz drugi w naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do słonecznego Parku im. Jana Pawła II, by w plenerze obchodzić Szkolny Dzień Książki.

            Zanim jednak odbył się tytułowy „Piknik z książką” młodzież udała się na podchody, podczas których odszukiwali zadania związane z czytaniem książek. Były to m.in. „żywe rzeźby” przedstawiające wybranych bohaterów literackich, odkodowywanie tytułów książek czy ułożenie hasła propagującego czytanie.

            Wszystkie trzy grupy spisały się na medal, a ich kreatywność i zaangażowanie przeszły oczekiwania organizatorów. Po zaprezentowaniu rezultatów swoich działań oddaliśmy się słodkiemu lenistwu na kocyku podjadając przyniesione przekąski.

          • Kolorowy Festyn z okazji Dnia Dziecka

          •  

                          W tym roku obchody Dnia Dziecka uczciliśmy powrotem do tradycji zapoczątkowanej przed pandemią, czyli pełnego atrakcji Festynu.

            Zielony i malowniczy park wokół szpitala zamienił się tego dnia w krainę spełniającą dziecięce marzenia. Każde dziecko – mniejsze czy większe – znalazło coś dla siebie. Były kolorowe, a niekiedy wybuchowe doświadczenia chemiczne w „Laboratorium Alchemika”, zajęcia sportowe, bajkowy makijaż, czyli malowanie twarzy, koło fortuny, malowanie kartonowych domków, puszczanie baniek mydlanych oraz inne atrakcje.

            Punktem kulminacyjnym były występy artystyczne dwóch grup dziecięcych ze znanej poznańskiej szkoły „Łejery” .

            Pierwsza z nich – teatralna - w mistrzowski sposób przedstawiła spektakl „Alfabet” na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej, a druga – muzyczna - ujęła publiczność śpiewem i grą na ukulele. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele straży miejskiej, drużyna futbolu amerykańskiego „Armia Poznań” oraz policjantki i policjanci z psem o imieniu Munio, który był prawdziwą maskotką festynu.

                              Uśmiech na twarzach uczestników świadczył nie tylko o tym, że wszyscy świetnie się bawili, ale i że każdy, niezależnie od metryki, odnalazł w sobie dziecko.

          • Wielkanoc

          •  

             Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

            składamy życzenia

            zdrowia, wszelkiej pomyślności,

            Nadziei , Pogody Ducha i Pokoju w Sercu,

            ciepłej atmosfery

            płynącej z rodzinnych spotkań

            oraz refleksji nad tym, co w życiu dobre i ważne

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Uczniowie

            Zespołu Szkół nr 111 w Poznaniu 

        •                 Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia
          • Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia

          •        Kwietniową, popołudniową porą młodzi pacjenci z oddziałów II E i II D wraz z nauczycielami złożyli życzenia przedstawicielom służby zdrowia pracującym w szpitalu: Paniom i Panom -  lekarzom, pielęgniarkom, salowym i rehabilitantom, a także panu dyrektorowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpital Klinicznego im Wiktora Degi – dr n.med. Przemysławowi Daroszewskiemu. Nie zabrakło pięknych laurek przygotowanych przez dzieci oraz bukietów wiosennych tulipanów.

                    Podziękowaliśmy za ich nieocenioną pracę i troskę na co dzień oraz wielkie serca. Bez ich wysiłku nie wracalibyśmy tak szybko do zdrowia. Życzyliśmy satysfakcji z pracy oraz wszelkiej pomyślności z życiu.

        • Dzień Patrona Szpitala w kolejnej odsłonie
          • Dzień Patrona Szpitala w kolejnej odsłonie

          •         Podczas lekcji wychowawczych  14 i 21 marca uczniowie liceum realizowali zajęcia w ramach obchodów Dnia Patrona Szpitala – prof. Wiktora Degi. 

            Młodzież zapoznała się z prezentacją przedstawiającą wszechstronną koncepcję leczenia i rehabilitacji stosowaną przez Profesora. Wykonywali zadania w grupach, które polegały na podaniu działań obejmujących poszczególne sfery leczenia pacjenta wg koncepcji prof. Degi. Wysłuchali także audycji radiowej na temat zasług patrona szpitala opartej na wspomnieniach jego współpracowników.

                       Kulminacyjnym punktem było przygotowanie mapy myśli przez uczniów każdej z klas prezentującej sylwetkę lekarza wszech czasów, patrona naszego szpitala – profesora Wiktora Degi.

             

        • Ruszamy z Motylim Wolontariatem na powitanie wiosny
          • Ruszamy z Motylim Wolontariatem na powitanie wiosny

          •       Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy od spotkania wolontariuszy działających na rzecz Hospicjum Palium w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

            Po uroczystym powitaniu przystąpiliśmy wraz z wolontariuszami z innych szkół do malowania motyli. Jak zwykle zajęcie to sprawiło wszystkim dużą radość.

            Kolejnym etapem był przemarsz z Urzędu Marszałkowskiego na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy namalowane przez młodzież motyle promując ideę Motylego Wolontariatu. Uczestniczyliśmy także w  części artystycznej przygotowanej przez wolontariuszy Hospicjum Palium.

                   Dopisała nam wiosenna aura i do szkoły wróciliśmy spacerem przez miasto.

        • Powitanie Pani Wiosny
          • Powitanie Pani Wiosny

          • Na oddziałach szpitalnych pojawił się kolorowy korowód zwiastujący nadejście najpiękniejszej pory roku, czyli wiosny.

             Każde dziecko zadbało o wiosenne akcenty w swoim stroju. Wykonywaliśmy radosne piosenki o tematyce wiosennej i recytowaliśmy wiersze.

            Nie zabrakło również prac plastycznych zainspirowanych wiosną  oraz swobodnych rozmów na temat skojarzeń związanych z tą piękną porą roku. Wiosno, przybywaj !

        • Z wizytą na Targach Edukacyjnych i Targach Książki
          • Z wizytą na Targach Edukacyjnych i Targach Książki

          •      W dniach 14-16 marca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywały się coroczne Targi Edukacyjne połączone z Targami Książki. 

                   Licealiści z klas stacjonarnych wraz z nauczycielami brali udział w tym wydarzeniu w piątek 14 marca. Nasza szkoła jako pierwsza wspierała Motyli Wolontariat działający na rzecz Hospicjum Palium malując kolorowe motyle.  Oddaliśmy się temu zajęciu z zaangażowaniem i radością.

                     Następnie udaliśmy się do stoisk targowych, które były zagospodarowane przez przedstawicieli różnych szkół średnich i wyższych z Poznania i bliższych oraz dalszych okolic. Mogliśmy nie tylko skorzystać z materiałów promujących szkoły i uczelnie, ale i porozmawiać z młodzieżą będącą uczniami czy studentami danej placówki. I to zdecydowanie było najcenniejsze.

            Z kolei podczas odbywających się równolegle Targów Książki zapoznaliśmy się z nowościami wydawniczymi, mogliśmy kupić książki w promocyjnych cenach, a nawet…porozmawiać z autorem !

            Była to dla nas prawdziwa uczta intelektualna !

    • Kontakty

      • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
      • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
      • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
      • ZSSszkola111/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych