• Jasełka na oddziale II E

•    15 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć panią Katarzynę Sybińską i panią Zuzannę Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Poznania wraz z uczniami klas III - V.

Młodzi aktorzy przedstawili cudowne jasełka bożonarodzeniowe, które zapewniły wiele wzruszeń, refleksji i radości na oddziale dziecięcym.

Ich obecność dała wiele niezapomnianych chwil małym pacjentom, ich rodzicom oraz personelowi medycznemu.

Dziękujemy za wspaniałe współdzielenie magii Świąt!

• Szlachetna Paczka

•     W tym roku ponownie uczestniczyliśmy – z inicjatywy Szkolnego Samorządu- w kolejnej, już XXIII, edycji ogólnopolskiej akcji “Szlachetnej Paczki”.

Społeczność szkolna – uczniowie klas stacjonarnych LO wraz z rodzicami oraz nauczyciele nie zawiedli, okazując hojność i otwarte serca dla obdarowywanej rodziny.

Zapraszamy na fotorelację – wspólne pakowanie darów, a także ich transport do bazy Szlachetnej Paczki. Tym razem spełniając potrzeby i marzenia zebraliśmy aż 15 kartonów i…rower.

Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu wraz z Opiekunem oraz wszystkim Szlachetnym Pomocnikom !

• Wizyta w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Poznaniu

•      W grudniowy poranek 14 grudnia wybraliśmy się z przedświąteczną wizytą do Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Poznaniu. Najpierw młodzież klas stacjonarnych LO uczestniczyła we wspólnym dekorowaniu pierników wraz z podopiecznymi zamieszkującymi placówkę. Było to ciekawe, międzypokoleniowe doświadczenie sprawiające sporo radości.

Punktem kulminacyjnym było przedstawienie przez młodzież i nauczycieli “Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Nie obyło się bez wzruszeń, a aktorzy zebrali gromkie oklaski.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem.

• Wizyta Św. Mikołaja oraz jego pomocników

•      Dzień 12 grudnia na oddziałach dziecięcych w szpitalu zapisał się jako pełen radości i wspaniałych wydarzeń.

Rano Fundacja „Moje Skrzydła” oraz grupa motocyklistów „Trajka Banda’ przybyła obdarować dzieci prezentami na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nasi gości przynieśli również pierniki, które wspólnie dekorowaliśmy, uwieczniając ten niezwykły czas na zdjęciach.

W popołudniowych godzinach do szpitala zawitał Mikołaj z Finlandii, który doskonale władał językiem polskim. Porozmawiał z nami, uczestniczył we wspólnym śpiewaniu kolędy, a Elfy w tym czasie obdarowywały dzieci prezentami. Była też obecna żona Mikołaja, która zaśpiewała kolędę w języku fińskim.

To był wyjątkowy dzień pełen magii i radości dla wszystkich małych pacjentów.

• Mikołajki

•      W dniu 6 grudnia nasz szpital zamienił się w bajkowe królestwo, w którym gościliśmy Świętego Mikołaja. Z jego historią zapoznała nas pani Paulina Broniewska z Muzeum Narodowego w Poznaniu w ramach “Muzeum bez ścian”. Każde dziecko mogło zadac pytanie Świętemu Mikołajowi i poznać jego sekrety.

Oczywiście, nie zabrakło radosnego powitania, wierszyków i piosenek, mikołajkowych czapeczek no i, rzecz jasna, prezentów ! To one rozpromieniły twarze małych pacjentów.

Ten dzień uświetnił występ zespołu “Dębinka”, który zaserwował nam muzyczną ucztę złożoną ze świątecznych piosenek.

Nieoczekiwaną atrakcją była wizyta gości z firmy recyklingowej przebranych za gigantyczne maskotki. |Oni również dostarczyli nam mnóstwo radości.

Młodzież z klas licealnych rozpoczęła swoje świętowanie pieczeniem i dekorowaniem pierników, a następnie wspólnie obejrzała film o tematyce świątecznej oraz uczesniczyła w grach integracyjnych. Dzień zakończył się wyprawą na poznański Jarmark Świateczny na Targach.

• Andrzejki

•     Impreza andrzejkowa na oddziale dziecięcym w szpitalu była absolutnie niezapomniana! Postanowiliśmy sprawić naszym małym podopiecznym chwile pełne radości i zabawy. Najpierw było zatem tradycyjne wróżenie z butów, następnie przyszła pora na lanie wosku. Z niecierpliwością czekaliśmy, aż wosk stężeje i ujawni swoje tajemnice. Towarzyszyło nam podekscytowanie, gdy wyłaniały się niesamowite kształty. Ich interpretacja dostarczyła sporo pozytywnych emocji.

Kolejną atrakcją było „kręcenie butelką”, które miało nam ujawnić przyszłe zawody. Dowiedzieliśmy się, że niektórzy zostaną kucharzami, cukiernikami, lekarzami, inni nauczycielami, a niektórzy nawet astronautami! Ciekawe, czy komuś z nas wróżby się spełnią?

Panie wychowawczynie również wzięły udział w zabawie i przebrały się za tajemnicze wróżki. Mimo niewesołych okoliczności udało się pokonać smutek i cieszyć się chwilą. To był wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.