• Teatr Nowy

          •         W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku uczniowie klas I i II LO wybrali się do Teatru Nowego w Poznaniu. Tym razem nie na spektakl, lecz zwiedzanie, poznanie go od kulis.

            Pan Marek Grześkowiak, asystent artystyczny ds. literackich, oprowadził uczestników po zakamarkach teatru i opowiedział o wielu ciekawych i ważnych wydarzeniach z historii tejże instytucji. Uczniowie poznali historię Teatru Nowego w Poznaniu. Dowiedzieli się między innymi tego, kim był Tadeusz Łomnicki; kto pracuje nad przygotowaniem spektakli; czym zajmuje się inspicjent. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć, jak wygląda zaplecze techniczne teatralnych scen i pracowni. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyła się garderoba i modelarnia.

            Ku zaskoczeniu wielu, okazało się, że aktorzy są bardzo przesądni. Przesądy i zwyczaje teatralne dotyczą zarówno aktorów, jak i widowni. W teatrze nie wolno gwizdać, bo grozi to wygwizdaniem, przed premierą należy kopnąć aktora na szczęście, nie powinno się wchodzić na scenę lewą nogą, pecha przynosi wchodzenie na scenę w prywatnych butach…itd.

            Wycieczka po teatralnych zakamarkach na co dzień niedostępnych dla tradycyjnie rozumianej publiczności nie tylko wprowadziła uczestników w fascynujący świat teatru, ale przede wszystkim zachęciła do częstszego odwiedzania tego miejsca – tym razem już nie w roli zwiedzającego, lecz widza.

            Wizyta w Teatrze Nowym była jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”.

          • Betlejem Poznańskie dla Hospicjum Palium

          •       11 grudnia 2022 roku, w mroźne niedzielne popołudnie kilkoro chętnych licealistów z naszej szkoły włączyło się w pomoc Hospicjum Palium. W ramach działań Motylego Wolontariatu i jednocześnie realizacji zadań projektu „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie kwestowali na rzecz pacjentów wspomnianej instytucji oraz częstowali darczyńców własnoręcznie upieczonymi i udekorowanymi piernikowymi motylami. Młodzież dzieliła się z przechodniami nie tylko słodkimi wypiekami, lecz także czymś jeszcze – uśmiechem i niesamowitą energią.

          • Teatr Animacji na oddziałach szpitalnych

          •          8 grudnia nasza dzienna sala zabaw na oddziale ortopedycznym zamieniła się w scenę, na której aktorzy wraz z towarzyszącymi im lalkami zaprezentowali przedstawienie pt. "Bajki Malutkie". To perypetie dwóch sympatycznych pcheł Majki i Maćka oraz Rozczarowanego Rumaka Romualda. Spektakl bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

          • Mikołajki zawrót głowy

          •           6 grudnia na oddziałach pojawił się Święty Mikołaj i jego świta, czyli Elfy. Wizycie towarzyszyły zabawy i gry tematyczne m.in. wskazywanie na globusie krainy, w której mieszka Święty Mikołaj, wymienienie imion reniferów, rozwiązywanie zagadek, krzyżówek i rebusów, a także zabawy z Mikołajem przy muzyce i wspólne śpiewanie.

            Każdy uczestnik zabaw otrzymał „Certyfikat Grzecznego Dziecka” oraz prezent i słodycze. Szpitalne sale i korytarze wypełniły się w tym dniu radością i wzruszeniem.

          • Andrzejki

          •      Andrzejkowy dzień wróżb urzekał swoją wyjątkową oprawą – sale dzienne zamieniły się w zaczarowaną krainę rządzoną przez wróżki.

            Wróżb i atrakcji było niemało – ustawialiśmy buty, przebijaliśmy serduszka, kręciliśmy bączkiem, raczyliśmy się ciasteczkami z wróżbą, a także – zgodnie z najbardziej znaną andrzejkową tradycją – laliśmy wosk przez klucz i odczytywaliśmy ukryte sensy powstałych figurek.  Było radośnie !

          • Świąteczne warsztaty dla nauczycieli

          • 24 listopada w naszej szkole odbyly sie kreatywne, inspirujace i pelne radosci warsztaty dla nauczycieli.Z wielkim zaangażowaniem dekorowali swiateczne ciasteczka, renifery i balwanki. Tworzyli aniolki i drzewka świąteczne. Światecznej zabawie towarzyszyly mile rozmowy i przyjazna atmosfera. Zorganizowanie takich zajeć pozwolilo nauczycielom poznać roznorodne pomysly i odkryć skrywane talenty. Serdecznie dziękuję nauczycielom za przybycie.Agnieszka Mikulska-Spalona.

          • Dzień Wielkopolski - zabytkowym tramwajem przez Poznań

          •        W ramach obchodów Dnia Wielkopolski 15 i 16 listopada br. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w terenowych lekcjach historii „Tramwajem przez historię najnowszą. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

            Lekcje poświęcone były bohaterom Powstania Wielkopolskiego. Młodzież szkolna miała okazję przejechać się wraz z przewodnikiem zabytkowym tramwajem MPK w pobliżu miejsc związanych z powstaniem i poznać najciekawsze fakty historyczne z nim związane. Wyprawa zakończyła się przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, u zbiegu ulic Wierzbięcice i Królowej Jadwigi.

             

      • Kontakty

        • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
        • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
        • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
        • ZSSszkola111/SkrytkaESP
    • Galeria zdjęć

        brak danych