• Wiosna na oddziałach

          •    21 marca uroczyście witaliśmy wiosnę. Tego dnia wykonywaliśmy piękne kwiaty z papieru – tulipany, margaretki, krokusy, które ozdobią sale dzienne, sialiśmy masionka rzeżuchy, koperku, bratków do własnoręcznie ozdobionych doniczek oraz programowaliśmy mysz edukacyjną. 

            Uczestniczyliśmy w zabawach tematycznych m. in. kalamburach dotyczących nadchodzącej pory roku, zagadkach etc. Czas umiliło nam także karaoke, podczas którego rodzice i dzieci wykonywali piosenkę „Maszeruje wiosna”. 

          • Wizyta w Urzędzie Marszałkowskim i powitanie wiosny przez uczniów klas stacjonarnych w ramach Motylego Wolontariatu

          •      W kalendarzowym pierwszym dniu wiosny uczniowie LO wraz z nauczycielami po raz kolejny uczestniczyli w działaniach wspierających Motyli Wolontariat w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Po powitaniu i części oficjalnej młodzież przystąpiła do pracy tj. malowania motyli będącymi nieodłącznym elementem wolontariatu na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu.  

            Następnie w kolorowym korowodzie udaliśmy się spacerem na Plac Wolności, by uczestniczyć w festynie oraz umilać czas jego uczestnikom rozdając namalowane motyle. Przez cały czas były z nami marzanny przygotowane przez każdą z klas i symbolizujące odchodzącą zimę.  

            Na zakończenie w Parku Jana Pawła II pożegnaliśmy zimę dokonując dekonstrukcji przygotowanych kukieł wraz z kartkami, na których umieściliśmy wszystko to, co nas martwi i z czym - jak z zimą - chcielibyśmy się pożegnać wraz z nadchodzącą wiosną. Witaj wiosno i radości ! Żegnaj zimo i smutku !  

          • Dzień Kobiet

          •      Dzień Kobiet na oddziałach II E i II D był niezwykle radosny. Chłopcy wraz z wychowawczyniami obdarowywali dziewczynki i żeński personel medyczny życzeniami i drobnymi upominkami.

          • Straż Miejska na oddziale IID

          •       W Dzień Kobiet - 8 marca młodych pacjentów oddziałów szpitalnych odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej z Poznania.  Opowiedziały o tajnikach swojej pracy pokazując wiele ciekawych atrybutów miejskiego strażnika i strażniczki. 

             Panie zapoznały dzieci i młodzież z zasadami bezpieczeństwa na drodze, w drodze do i ze szkoły, a także zwróciły uwagę na bezpieczeństwo w sieci dotyczące m.in. upubliczniania wizerunku czy danych osobowych. 

             W podziękowaniu strażniczki otrzymały piękne broszki z filcu będące upominkiem z okazji Dnia Kobiet. Dzieci z kolei zostały obdarowane breloczkami, opaskami odblaskowymi i broszurami oraz kolorowankami związanymi z bezpieczeństwem na drodze.  

          • Zajęcia edukacyjne o historii Poznania

          • Na oddziale II D dwukrotnie  gościliśmy panią, która jest pracownikiem Bramy Poznania -  Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego.  

            Nasz gość przybliżył nam historię stolicy Wielkopolski , opowiedział o dziejach wyspy katedralnej, rozwoju miasta Poznania oraz początkach państwa polskiego.  

            Na zakończenie odbyły się warsztaty lepienia z gliny, podczas których poczuliśmy się jak nasi przodkowie przed wiekami. Była to fascynująca lekcja historii.  

          • Dzień Patrona

          •      Zgodnie z wieloletnią tradycją 7 marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szpitala  prof. Wiktora Degi. Uczniowe zaprezentowali sylwetkę profesora, jego sukcesy zawodowe oraz postawę życiową. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas pani prof. Zofia Dega-Szafran, która opowiadała nam o życiu i dziele swojego ojca. Nie zabraklo również pytań ze strony młodziezy, która dociekliwie dopytywała szczegołów.

            Dzien był pełen wspomnień i miłych wrażeń.

          • Wizyta w Banku PKO o/Garbary

          •     Pod koniec lutego klasy III i IV LO wybrały się do banku w celu odbycia warsztatów na temat CYBERBEZPIECZEŃSTWA dotyczącego finansów. Dzięki uprzejmości p. Dyrektora banku PKO BP oddział Garbary mieliśmy możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy od profesjonalistów, którzy na co dzień spotykają się z oszustwami finansowymi czyhającymi na klientów banków. Nauczyliśmy się także w praktyczny sposób odróżniać banknoty prawdziwe od fałszywych.

            Na koniec odbyliśmy krótki test sprawdzający naszą wiedzę. Dla najlepszych były nagrody!

          • Anglo- i niemieckojęzyczne Walentynki

          •         W klasach stacjonarnych oraz na oddziałach szpitalnych odbyły się, w ramach lekcji języka angielskiego i niemieckiego, zajęcia związane ze świętem zakochanych. Uczniowie wykonywali przygotowane ćwiczenia, uzupełniali teksty piosenek o miłości, układali drobne wierszyki oraz pracowali w grupach przygotowując w obu językach karty walentynkowe  Uwieńczeniem ich pracy były wykonane plakaty tematyczne z wykorzystaniem materiałów anglo-i niemieckojęzycznych.                                                                              

            Zajęcia podobały się uczniom, którzy przy znanych szlagierach miłosnych stali się autorami swoich, niepowtarzalnych życzeń walentynkowych.

          • Jeździć na łyżwach każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej !

          •       W lutym w ramach projektu „Zdrowo i sportowo przeciwko pandemii” wybraliśmy się na lodowisko. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Celem wycieczki było propagowanie aktywnego stylu życia, integracji społeczności szkolnej oraz...dobra zabawa! Choć były wśród nas osoby, które pierwszy raz miały łyżwy na nogach po kilku minutach nabrali nowych umiejętności.  W „walce” z grawitacją na lodowisku mogliśmy liczyć na pomoc koleżeńską.

          • STUDNIÓWKA KLASY IV LO I POŁOWINKI KLASY III LO

          •       Zgodnie z tradycją 17 lutego br. miała miejsce zabawa studniówkowa organizowana przez uczniów klasy czwartej LO połączona z „Połowinkami” klasy trzeciej. Młodzież oraz zaproszeni goście – Dyrekcja i Nauczyciele spotkali się w restauracji „Kamea” na poznańskim Starym Mieście.

            Nie zabrakło przemówień, podziękowań przyszłych maturzystów oraz życzeń skierowanych do (jeszcze) uczniów naszej szkoły. Aż wreszcie wybrzmiały słowa: „Poloneza czas zacząć!”

            Młodzież zaprezentowała tradycyjny studniówkowy taniec według przygotowanego przez siebie układu do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

            Wspólna zabawa zakończyła się po północy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły te podniosłe, jak i radosne chwile.

                 

          • Balik Karnawałowy "Podróż zwierzaków dookoła świata"

          •       W tym roku młodzież i dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych sami przygotowali scenariusz wymarzonej imprezy karnawałowej.

            W pięknie udekorowanej sali dziennej wystąpiła Gosia – pacjentka oddziału, która zainaugurowała bal swoim muzyczno-wokalną interpretacją przeboju Shakiry „Waka waka”. W czasie występu młodzi pacjenci przebrani za zwierzaki prezentowali się publiczności podczas spontanicznego, radosnego tańca.

            Był to wstęp do tanecznej podróży przez kontynenty i kraje – od Afryki (kalambury, tajemnicze pudełko) poprzez Francję (zabawa „Jaka to melodia?” i barwne doświadczenia), Grecję (tu bawiły nas konkursy z piłeczkami i celowniczy - „Zorro”), brazylijską sambę po naukę tańca na Dzikim Zachodzie czy wizytę w Chinach opartą na nauce wykonywania wachlarzy.

            Zabawę zakończyliśmy w Polsce – tańcząc m.in. tradycyjne polskie tańce ludowe

          • POWITANIE WALIZKI WĘDRUJĄCEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI W CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY HCP

          •        Niewiele osób pewnie wie, że w Poznaniu tworzy się nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jest to sprawa całkiem nowa. Osoby pracujące na tym nowopowstałym oddziale starają się dołożyć wszelkich starań, aby z chaosu powstało miejsce kompleksowego wsparcia najmłodszych. My jako nauczyciele robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspomóc młodych pacjentów w procesie rekonwalescencji. W związku z tym uznaliśmy, że na oddziale nie może zabraknąć Bajkowozu lub choć jego namiastki.

                     Młodzież od pewnego czasu prosiła i dopytywała o dostęp do książek i możliwości rozwoju czytelnictwa. Próbując odpowiedzieć na ich potrzeby i starając się przenieść do świata wyobraźni 2.02.2023 r. zorganizowaliśmy uroczystość powitania Walizki Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Niespodzianka już kilka dni wcześniej została przetransportowana z Ortopedyczno-Klinicznego Szpitala im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu do Centrum Medycznego HCP. Po starannym zapakowaniu walizki i przygotowaniach rozpoczęła się uroczystość jej powitania.

            Na wstępie wypytaliśmy młodzież o to, jak chcieli, abyśmy zorganizowali dostęp do książek. Pomysłów było mnóstw, ale nikt nie opowiedział o Bajkowozie. Nastoletni pacjenci nawet nie wiedzieli, jak mogą go sobie wyobrazić. Dzięki pomocy pani oddziałowej udało się podarować upominek, który młodzież ochoczo rozpakowała. Bezpośrednio po jej otwarciu przeszliśmy do przeglądania i poznawania skarbów w niej ukrytych. Książki były starannie dobrane do potrzeb młodych czytelników. Przeglądaliśmy całe utwory lub odczytywaliśmy ich fragmenty. W trakcie starałam się także prezentować historię powstania oraz wyglądu Bajkowozu. Pokazywałam jego zdjęcia, wspominałam jak odbyła się uroczystość powitania Wędrującej Szpitalnej Biblioteki w  Ortopedyczno-Klinicznym Szpitalu im. prof. Wiktora Degi i opowiedziałam kilka ciekawostek. Odbyła się także zabawa sensoryczna w odgadywanie „jaki przedmiot zapożyczony z Bajkowozu ukrył się w zaczarowanej torebce”. Na zakończenie młodzież losowała karteczki z pytaniami na temat ciekawostek o Wędrującej Bibliotece oraz wybierała książki do samodzielnego czytania.

            Młodzież jest bardzo wdzięczna Twórcom Bajkowozu za Ich pomysł i realizację. Napisali nawet kilka listów o tym, jak cieszy ich pojawienie się Wędrującej Szpitalnej Bibioteki na oddziale.

          • ZOO na oddziałach

          • 3 stycznia br. odwiedził nas pan Remigiusz Koziński – kierownik edukacji i promocji poznańskiego Zoo.

            Tym razem tematem spotkania były mrówkojady. Nasz gość przedstawił prezentację na temat tych tajemniczych zwierząt i opowiedział o rodzinie mrówkojadów żyjących w naszym ogrodzie zoologicznym.

            Było ciekawie !

            Uzupełnieniem spotkania była wirtualna wycieczka po poznańskim Zoo za pomocą aplikacji Zoom. Miała ona miejsce 10 stycznia i uczestniczyli w niej uczniowie ze szpitala ortopedycznego, młodzież z oddziałów psychiatrycznych Centrum Zdrowia Psychicznego HCP, uczniowie klas stacjonarnych LO.

          • Książka i kartka świąteczna dla Hospicjum Palium

          •     W grudniu w naszej szkole odbyła się akcja Książka i kartka Świąteczna dla Hospicjum Palium. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i im rodzicom, którzy uczestniczyli w zbiórce książek. Pod koniec grudnia uczniowie III LO w imieniu całej społeczności szkolnej pojechali do Hospicjum i osobiście dostarczyli zebrane książki i kartki świąteczne.

          • Wizyta w Urzędzie Pracy

          •       W grudniu uczniowie klas 3 i 4 LO naszej szkoły odbyli warsztaty w Urzędzie Pracy. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się od doradcy zawodowego istotnych informacji związanych z wyborem  przyszłego zawodu oraz obecną sytuacją na rynku pracy. Chętnie wykorzystaliśmy okazję zadawania pytań na interesujące nas tematy związane z funkcjonowaniem Urzędu Pracy.

      • Kontakty

        • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
        • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
        • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
        • ZSSszkola111/SkrytkaESP
    • Galeria zdjęć

        brak danych