• Szkoła dawniej i dziś - świętujemy 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej

•    W tym roku Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy wyjątkowo uroczyście w związku z 250 rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której uczniowie przedstawili historię KEN, czyli pierwszego ministerstwa oświaty.

Wielu wzruszeń dostarczyła również prezentacja multimedialna przedstawiająca dawne i obecne oblicze szkoły. Powiało nostalgią, szczególnie wśród nauczycieli z dłuższym stażem pracy…

Młodzież licealna zaprezentowała kabaretowe scenki z życia współczesnej szkoły wypełniając widownię śmiechem i radością.

Nie zabrakło uroczystej przemowy pani Dyrektor oraz życzeń i podziękowań dla wszystkich pracowników szkoły.

• Wizyta Pyrka na oddziałach szpitalnych

•      5 października br. w murach naszej placówki miało miejsce spotkanie uczniów z przedstawicielami policji. Podczas niecodziennej wizyty sierżanta Pyrka omówione były tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, w domu i podczas codziennych zabaw.

• Dzień (SUPER) Chłopaka w szpitalu

•       Chłopcy mieli swoje święto również na oddziałach szpitalnych. W tym dniu czekały na nich same miłe niespodzianki i wyzwania: koncert karaoke w wykonaniu dziewczynek, zabawy z chustą animacyjną a także certyfikat „Superchłopaka”,na który musieli zapracować m.in. rzucając piłką do celu, rozwiązując zagadki i kalambury czy wyszywając na czas. Każdy uczestnik poradził sobie świetnie i zasłużył na wspomniany tytuł. Zwieńczeniem święta chłopaków był słodki poczęstunek.

Niech żyją wszystkie chłopaki !

• Wirtualny spacer po ZOO

•    14 września gościliśmy po raz kolejny pana Remigiusza Kozińskiego – kierownika działu edukacji i promocji poznańskiego ogrodu zoologicznego . Nasz gość, korzystając z aplikacji Zoom, wirtualnie wprowadził dzieci z oddziałów II E i II D do fascynującego świata zwierząt.

Była to ekscytująca i ciekawa przygoda.