• Szpitalny festyn dla dzieci
          • Szpitalny festyn dla dzieci

          •           Tego dnia park Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi zamienił się w prawdziwy raj dla dzieci. 17 września br. zorganizowano imprezę łączącą diagnostykę zdrowotną i jej upowszechnianie z atrakcjami dla najmłodszych i ich rodzin. Nic dziwnego, że jako szkoła działająca na terenie kliniki, włączyliśmy się w organizację festynu.

            Na uczestników czekały występy i pokazy gości – m.in. grupy tanecznej Classic Dance, przedstawienie Teatru Muzycznego czy dynamiczny wjazd motocyklistów. Towarzyszyły im liczne konkursy i pokazy sportowe, jak również występy Orkiestry Sił Powietrznych czy dzieci z chóru Poznańskiej Szkoły Chóralnej.

            Równolegle odbywały się rozmaite atrakcje dla młodszych i starszych uczestników: zabawy i konkursy, spotkanie z alpakami, porady dietetyczne i ortopedyczne, porady fizjoterapeutów, doświadczenia chemiczne, spotkanie z policją, strażą pożarną. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, które zaspokajały dziecięcą ciekawość świata. Radość i uśmiech na twarzach młodych pacjentów i ich rodziców niech będą najlepszą recenzją tego wydarzenia !

        • Wyjazd integracyjny do Skorzęcina
          • Wyjazd integracyjny do Skorzęcina

          •           U progu jesieni, od 14 do 16 września 2002 roku, licealiści klas stacjonarnych wraz z nauczycielami wyjechali na trzydniową wycieczkę do Skorzęcina. Jak zwykle program wyjazdu  był bardzo urozmaicony. Było zarówno coś dla ciała, jak i ducha, sportowo i muzycznie. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek i spacery po okolicy. Po zakwaterowaniu uczniowie z nauczycielami udali się na plażę, gdzie uczestniczyli w zabawach integracyjnych („Speed Chatting”, „Gorące krzesło”). Po kolacji wzięli udział w wieczorze muzyczno-tanecznym w świetlicy. Było radośnie, ale też nostalgicznie. Uczennica klasy III LO uświetniała spotkanie przepiękną grą na ukulele i niezwykłym śpiewem. Po części muzycznej nie zabrakło też czasu na swobodne tańce. Drugi dzień był zdecydowanie bardziej sportowy. Uczniowie mieli do wyboru różne aktywności: grę w piłkę, w badmintona lub rolki. Najważniejszym punktem tego dnia były już tradycyjne podchody po zmroku, podczas których uczniowie mogli się wykazać swoimi licznymi umiejętnościami i kreatywnością: śpiewali, przemawiali, tańczyli, tworzyli żywe rzeźby, nagrywali filmiki, rysowali mapę Skorzęcina. W wolnym czasie przygotowywali się do konkursu „Mam talent”, który odbył się trzeciego dnia pobytu w Skorzęcinie. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów. Licealiści prezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne, plastyczne, oratorskie, fotograficzne. Jury miało niezwykle trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy III LO, która zachwyciła swym talentem wokalnym i grą na ukulele. Drugie miejsce zajęła uczennica z klasy pierwszej, która z kolei zachwyciła publiczność swymi umiejętnościami tanecznymi, trzecie miejsce zdobyła również uczennica klasy III LO, która zaprezentowała dwie  umiejętności muzyczne i jako konferansjer 

                      Wyjazd do Skorzęcina był czasem bardzo aktywnym i intensywnym, podczas którego uczniowie brali udział w różnych ciekawych formach spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim mieli możliwość zintegrowania się. 

        • "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi" - Platon
          • "Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi" - Platon

          •      I oto dobiegł końca czas wakacyjnej laby i beztroski… Opaleni, wypoczęci, pełni energii – wróciliśmy do szkoły. Do niektórych uczniów, przebywających na oddziałach szpitalnych, szkoła przyszła sama. Została przyjęta bardzo ciepło.

            Uczniowie klas stacjonarnych LO spotkali się ze swoimi wychowawcami, by z radością i nadzieją (szczególnie tegoroczne „pierwszaki”!) wejść w nowy rok szkolny.

            Niech to będzie udany rok ! Niech się (pozytywnie) dzieje! Tego życzymy sobie jako szkolna społeczność.

        • Wakacyjne spotkanie z alpakami
          • Wakacyjne spotkanie z alpakami

          •        Pod koniec lipca do naszego przyszpitalnego parku zawitali niezwykli goście. Pewnie nie zgadniecie, kto to taki? W połowie wakacji, tj.: 28 lipca 2022 r. odwiedziły nas alpaki z Wiedźminowa. Poważnie! Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach!  

                   W godzinach popołudniowych zgromadziliśmy się przed szpitalem, aby poznać zwyczaje, sposób żywienia i pielęgnacji tych wyjątkowych zwierząt. Ich opiekunki opowiedziały nam o nich, przekazując sporo ciekawostek o alpakach. Każdy miał przyjemność poprowadzić jedną z nich wybraną trasą, poczęstować przysmakiem i pogłaskać lub przytulić. Temu wyjątkowemu spotkaniu towarzyszyło wiele radości. Nawet najbardziej senni się obudzili, a ci mający gorszy nastrój się uśmiechnęli. Te emocje towarzyszyły zarówno młodszym, jak i starszym. Wszyscy chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia na dowód niezwykłego spotkania. Liczymy na to, że wkrótce znów uda się zorganizować podobne przedsięwzięcie! 

      • Kontakty

        • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
        • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
        • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
        • ZSSszkola111/SkrytkaESP
    • Galeria zdjęć

        brak danych