• Powitanie Wiosny

•    Powitanie wiosny na oddziale dziecięcym było prawdziwą ucztą radości i aktywności. W godzinach przedpołudniowych gościliśmy fundację "Moje Skrzydła", której towarzyszyli entuzjastyczni wolontariusze z Fundacji Castorama. Razem stworzyliśmy niezapomnianą atmosferę pełną kreatywności i zabawy. Wolontariusze zaskoczyli nas swoją cierpliwością i zaangażowaniem, ucząc dzieci sztuki majsterkowania i wspólnie tworząc niezwykłe projekty, takie jak budki lęgowe czy skrzynki wielofunkcyjne i jeszcze skarbonki. Dzieci mogły także wyrazić swoją wyobraźnię poprzez malowanie i ozdabianie.

Nieocenioną pomocą okazała się również Fundacja "Moje Skrzydła", która nie tylko dostarczyła słodycze, ale także wzbogaciła nasze zapasy książek, puzzli i gier. Dzieci otrzymały również urocze prezenty od Castoramy za swoją twórczą pracę, co tylko zwiększyło naszą radość.

Po południu, kiedy zegar wskazywał na pożegnanie zimy, witaliśmy wiosnę śpiewem, recytacją wierszy, a nawet zabawą w karaoke. Wszyscy razem tworzyliśmy naszą własną wersję wiosny poprzez pracę plastyczną, w której każde dziecko mogło wyrazić swoją wyjątkowość i kreatywność.

Dodatkową nutą był moment, kiedy zasialiśmy trawkę w doniczkach, przygotowując ją na dekorację naszego wielkanocnego stołu. To był dzień pełen uśmiechu, współpracy i radości, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Warsztaty malowania i tworzenia szklanych wazonów

•     Warsztaty malowania i tworzenia szklanych wazonów odbyły się na oddziałach szpitalnych w świetlicy na IIE. Wydarzenie miało na celu integrowanie dzieci, rodziców i nauczycieli poprzez wspólne uczestnictwo w tworzeniu artystycznych dzieł. Zaproszeni nauczyciele oraz uczniowie przebywający w szpitalu wraz z rodzicami brali udział w warsztatach, gdzie każdy mógł wykazać się kreatywnością.

Podczas warsztatów uczestnicy korzystali z różnorodnych technik, takich jak malowanie na szkle, decoupage czy ozdabianie sznurkami i guzikami. Każdy wazonik był unikatowy, a każdy uczestnik otrzymał do niego kwiat, tworząc piękne połączenie sztuki i natury.

Podsumowaniem wydarzenia były słowa wdzięczności od jednej z mam, która podkreśliła, jak ważne było dla niej oderwanie się od codzienności związanej z chorobą dziecka. Uśmiech na twarzy zarówno dzieci, jak i rodziców na oddziałach szpitalnych był najcudowniejszym efektem, potwierdzającym, że główny cel warsztatów - poprawa samopoczucia i integracja społeczna - został osiągnięty. Dobro dziecka, będące sercem tych wydarzeń, było priorytetem, a chwile radości stanowiły niezapomniany akcent w trudnych okolicznościach.

• Dzień z dinozaurem

•     Dzień z dinozaurem na oddziałach dziecięcych z Fundacją "Moje Skrzydła" był niezwykle udany. Nasz wielki gość, który okazał się być spokojnym dinozaurem, zaskoczył wszystkich swoją łagodnością. Nawet personel medyczny oraz dzieci czuły się swobodnie w jego towarzystwie, a wszyscy chętnie pozowali do zdjęć z nim.

Podczas wizyty nie zabrakło różnorodnych atrakcji. Dzieci miały okazję malować dinozaura z gipsu, co dostarczyło im mnóstwo radości i zabawy. Dodatkowo, otworzyliśmy specjalne studio tatuażu, gdzie każdy mógł zdobyć nietypowy "tatuaż" związany z dinozaurami.

Podczas tego wyjątkowego dnia dowiedzieliśmy się także wielu ciekawostek na temat dinozaurów, dzięki czemu edukacja szła w parze z rozrywką. Fundacja "Moje Skrzydła" zadbała o to, aby każde dziecko otrzymało nie tylko wiedzę, ale także niezapomniane przeżycia.

Najważniejszym elementem wizyty były prezenty ofiarowane przez Fundację. Dzieci otrzymały wyjątkowe upominki, które z pewnością sprawiły im wiele radości i uśmiechu. Dzień z dinozaurem na oddziałach dziecięcych z Fundacją "Moje Skrzydła" pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie.