• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

•

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się

01.09.2022 roku, o godzinie 10.00,

w budynku szkoły przy ul. św. Jerzego 6/10.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i ograniczenia lokalowe                    wychowawcy spotkają się z uczniami z poszczególnych klas w salach lekcyjnych.

Czekamy na Was z niecierpliwością :)

• Kolorowy Festyn z okazji Dnia Dziecka

•

W tym roku obchody Dnia Dziecka uczciliśmy powrotem do tradycji zapoczątkowanej przed pandemią, czyli pełnego atrakcji Festynu.

Zielony i malowniczy park wokół szpitala zamienił się tego dnia w krainę spełniającą dziecięce marzenia. Każde dziecko – mniejsze czy większe – znalazło coś dla siebie. Były kolorowe, a niekiedy wybuchowe doświadczenia chemiczne w „Laboratorium Alchemika”, zajęcia sportowe, bajkowy makijaż, czyli malowanie twarzy, koło fortuny, malowanie kartonowych domków, puszczanie baniek mydlanych oraz inne atrakcje.

Punktem kulminacyjnym były występy artystyczne dwóch grup dziecięcych ze znanej poznańskiej szkoły „Łejery” .

Pierwsza z nich – teatralna - w mistrzowski sposób przedstawiła spektakl „Alfabet” na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej, a druga – muzyczna - ujęła publiczność śpiewem i grą na ukulele. Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele straży miejskiej, drużyna futbolu amerykańskiego „Armia Poznań” oraz policjantki i policjanci z psem o imieniu Munio, który był prawdziwą maskotką festynu.

Uśmiech na twarzach uczestników świadczył nie tylko o tym, że wszyscy świetnie się bawili, ale i że każdy, niezależnie od metryki, odnalazł w sobie dziecko.