• Wielkanoc

Nadziei , Pogody Ducha i Pokoju w Sercu,

ciepłej atmosfery

płynącej z rodzinnych spotkań

oraz refleksji nad tym, co w życiu dobre i ważne

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Uczniowie

Zespołu Szkół nr 111 w Poznaniu

•                 Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia
          • Życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia

•        Kwietniową, popołudniową porą młodzi pacjenci z oddziałów II E i II D wraz z nauczycielami złożyli życzenia przedstawicielom służby zdrowia pracującym w szpitalu: Paniom i Panom -  lekarzom, pielęgniarkom, salowym i rehabilitantom, a także panu dyrektorowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpital Klinicznego im Wiktora Degi – dr n.med. Przemysławowi Daroszewskiemu. Nie zabrakło pięknych laurek przygotowanych przez dzieci oraz bukietów wiosennych tulipanów.

Podziękowaliśmy za ich nieocenioną pracę i troskę na co dzień oraz wielkie serca. Bez ich wysiłku nie wracalibyśmy tak szybko do zdrowia. Życzyliśmy satysfakcji z pracy oraz wszelkiej pomyślności z życiu.

• Dzień Patrona Szpitala w kolejnej odsłonie

•         Podczas lekcji wychowawczych  14 i 21 marca uczniowie liceum realizowali zajęcia w ramach obchodów Dnia Patrona Szpitala – prof. Wiktora Degi.

Młodzież zapoznała się z prezentacją przedstawiającą wszechstronną koncepcję leczenia i rehabilitacji stosowaną przez Profesora. Wykonywali zadania w grupach, które polegały na podaniu działań obejmujących poszczególne sfery leczenia pacjenta wg koncepcji prof. Degi. Wysłuchali także audycji radiowej na temat zasług patrona szpitala opartej na wspomnieniach jego współpracowników.

Kulminacyjnym punktem było przygotowanie mapy myśli przez uczniów każdej z klas prezentującej sylwetkę lekarza wszech czasów, patrona naszego szpitala – profesora Wiktora Degi.

• Ruszamy z Motylim Wolontariatem na powitanie wiosny

•       Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy od spotkania wolontariuszy działających na rzecz Hospicjum Palium w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Po uroczystym powitaniu przystąpiliśmy wraz z wolontariuszami z innych szkół do malowania motyli. Jak zwykle zajęcie to sprawiło wszystkim dużą radość.

Kolejnym etapem był przemarsz z Urzędu Marszałkowskiego na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy namalowane przez młodzież motyle promując ideę Motylego Wolontariatu. Uczestniczyliśmy także w  części artystycznej przygotowanej przez wolontariuszy Hospicjum Palium.

Dopisała nam wiosenna aura i do szkoły wróciliśmy spacerem przez miasto.

• Powitanie Pani Wiosny

• Na oddziałach szpitalnych pojawił się kolorowy korowód zwiastujący nadejście najpiękniejszej pory roku, czyli wiosny.

Każde dziecko zadbało o wiosenne akcenty w swoim stroju. Wykonywaliśmy radosne piosenki o tematyce wiosennej i recytowaliśmy wiersze.

Nie zabrakło również prac plastycznych zainspirowanych wiosną  oraz swobodnych rozmów na temat skojarzeń związanych z tą piękną porą roku. Wiosno, przybywaj !