• Udział w pikniku "Silna Biało-Czerwona" oraz wizyta w Ogrodzie Botanicznym

•     Ostatni wrześniowy piątek spędziliśmy na wycieczce. Wzięliśmy udział w pikniku pod nazwą „Silna Biało-Czerwona” w Muzeum Broni Pancernej, który zorganizowano w ramach obchodów Święta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Wydarzenie oferowało moc atrakcji – od uroczystej zbiórki i defilady wojska po zwiedzanie zbiorów muzeum, pokaz sprzętu wojskowego, gry edukacyjne czy koncert zespołu „Turbo”. Mogliśmy również zjeść smaczną „grochówkę” oraz osłodzić czas watą cukrową.

Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, by – w grupach - uczestniczyć w zadaniach polegających na odnalezieniu i wykonaniu zdjęć roślin z różnych szlaków geograficznych.

Zakończeniem wyprawy była wizyta w kawiarence z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka.

To był udany dzień !

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• W tym roku nieco później niż zazwyczaj, bo dopiero 4 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice wzięli udział w uroczystości przygotowanej na tę okoliczność, podczas której towarzyszyły nam  słowa Wisławy Szymborskiej: Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie.

Po krótkim wprowadzeniu i przywitaniu całej społeczności szkolnej nastąpiła krótka część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali kilkuminutową etiudę, która  zwracała uwagę na to, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, ale również miejsce zdobywania wielu cennych doświadczeń i budowania relacji.

Oficjalną część uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dopełniło przemówienie Pani Dyrektor Renaty Kaczmarek, która życzyła całej społeczności Zespołu Szkół 111 dobrego i pomyślnego roku szkolnego 2023/2024. Po części oficjalnej licealiści udali się do sal lekcyjnych na spotkanie ze swoimi wychowawcami.