• Walentynkowy zawrót głowy

•      Jak co roku Święto Zakochanych, czyli Walentynki były powodem do radosnego świętowania. Pacjenci oraz personel medyczny otrzymali niespodzianki w kształcie serduszek, co zapewniło dobry humor i uśmiech odsamego rana. Nasze podopieczne z oddziału II E – Olga, Oliwia i Weronika przygotowały zabawne przedstawienie walentynkowe, podczas którego zainscenizowały znane i lubiane wiersze dla młodych odbiorców opowiadające o miłosnych perypetiach. Popołudniową atrakcją był z kolei Bajkowóz w romantycznej odsłonie. Historie z najpiękniejszym uczuciem w tle zainspirowały uczestników do wykonania kolorowych mydełek oraz postaci, figur z balonów. Warsztaty spotkały się z entuzjazmem młodych pacjentów i wyzwoliły w nich niewyczerpane pokłady kreatywności. Z kolei uczniowie klas stacjonarnych LO wzięli udział w walentynkowym quizie online przygotowanym przez nauczycieli. Zabawa sprawdzała wiedzę na temat walentynkowych tradycji, historii święta w Polsce i na świecie oraz cytatów literackich i słynnych zakochanych par.

Wszyscy świetnie się bawili !

• Dzień Chorego

• Z okazji Dnia Chorego młodzi pacjenci mieli okazję zapoznać się z życiem i zasługami patrona szpitala – profesora Wiktora Degi, który był wielkim przyjacielem dzieci. Świadczy o tym m.in. fakt, że to właśnie prof. Dedze wręczono w lutym 1969 roku pierwszy Order Kawalera Uśmiechu z legitymacją nr 1. Nasi podopieczni zapoznali się z tradycją oraz formą wyjątkowego odznaczenia, jakim jest Order Kawalera Uśmiechu.

Młodzi artyści wykonali plakat, na którym widniało zdjęcie profesora Wiktora Degi w otoczeniu dzieci. Włożyli w to mnóstwo zaangażowania i serca.

W tym dniu każdy młody pacjent otrzymał kolorową „Receptę na uśmiech” , na której mógł napisać, co pomaga mu przezwyciężyć smutek i trudne chwile. Na zakończenie dzieci otrzymały również słodycze, które, jak powszechnie wiadomo, są w stanie osłodzić każdą chwilę i odgonić codzienne troski i smutki.

• Dzień Babci i Dziadka

•          Pod koniec stycznia, jak co roku, świętowaliśmy na oddziałach szpitalnych  Dzień Babci i Dziadka. W tym dniu mali pacjenci przygotowywali laurki ze swoimi zdjęciami  z fotobudki ozdobionej serduszkami. W ten sposób powstały jedyne w swoim rodzaju podarunki i pamiątki dla babć i dziadków.

Dzieci składały również spontaniczne życzenia online swoim bliskim oraz uczestniczyły we wspólnym czytaniu książek z Bajkowozu o tematyce związanej ze świętem.

Wspólna lektura zainicjowała rozmowy o swoich babciach i dziadkach – ich zwyczajach, zaletach, talentach i zainteresowaniach, które dzielą z wnukami. Efektem spotkania było wyeksponowanie na wielkim, czerwonym sercu z papieru czynności, które dzieci najbardziej lubią wykonywać ze swoimi kochanymi babciami i dziadkami.