• Walentynki

• W Dniu Zakochanych sale dzienne oddziałów szpitalnych witały wszystkich wystrojem obfitującym w czerwone i różowe serduszka – symbol miłości.

W tym dniu młodych pacjentów odwiedzili goście – nauczyciele i młodzież z IV Prywatnego LO w Poznaniu. Wręczyli upominki w formie przytulanek-serduszek oraz częstowali dzieci pysznymi cukierkami.

Ponadto dzieci i młodzież uzupełniali „drzewo miłości”, na którym umieszczali serduszka z własną definicją i cechami miłości. Odbyła się też sesja fotograficzna w ramkach w kształcie serc, nie zabrakło też walentynkowych życzeń.

Uczniowie klas stacjonarnych naszego LO z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w projekcji wybranego w drodze głosowania filmu o najpiękniejszym z uczuć. Społeczność szkolna wybrała film w reżyserii Nicka Cassavetesa pt. „Pamiętnik” na podstawie powieści Nicolasa Sparksa. Seans dostarczył wielu wzruszeń. Uzupełnieniem obchodów szkolnych walentynek był quiz on-line przygotowany przez uczennicę klasy i LO.

• Warsztaty z projektowania wnętrz

•       W lutym klasy III i IV LO  w ramach projektu „Interesujące zawody” odwiedziły pracownię kreatywnej aranżacji wnętrz pod nazwą „Jest miejsce”, przy ulicy Święty Marcin 31. Poznaliśmy specyfikę pracy architekta wnętrz oraz wzięliśmy udział w zajęciach praktycznych. Jako uczestnicy warsztatów dowiedzieliśmy się jak skomponować elementy wystroju wnętrz w zgodzie ze swoim charakterem i stworzyć własny material boardy.

Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i wielu z nas chętnie powróci do „JEST MIEJSCE”.

• Koncert dla Przyjaciół i Dobroczyńców Hospicjum Palium

•        W sobotę, 28 stycznia 2023 roku kilkoro licealistów zaangażowanych w działania Motylego Wolontariatu uczestniczyło w przepięknym koncercie, zorganizowanym dla Przyjaciół i Dobroczyńców Hospicjum Palium, w auli UAM. Podczas tej niezwykłej uroczystości wystąpili następujący artyści: sopranistka Katarzyna Hołysz, Paderewski Piano Duo – Renata Pabich i Maciej Pabich oraz zespół Dizzy Boyz Brass Band. Relację z koncertu przygotował uczeń klasy IV, Zbyszek Teska, który nie tylko robił zdjęcia, lecz także nagrywał występy artystów. Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://ecphoto.eu/moje-portfolio#palium01-2023

• Spotkanie z pisarką

•    30 stycznia pacjenci przebywający na leczeniu szpitalnym mieli niecodzienną możliwość spotkania się z pisarką Panią Agnieszką Gadzińską. Przybliżyła Ona młodzieży swoją trówczość, wprowadziła w tajniki tworzenia książek. Było to bardzo inspirujące wydarzenie.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

•        Z dziadkami połączyliśmy się online przez aplikację Messenger, porozmawialiśmy, zaśpiewaliśmy piosenkę i złożyliśmy płynące z serca życzenia. Młodzi pacjenci recytowali wiersze, a każde dziecko mianowało swoją babcię i dziadka królową i królem przygotowując dla nich koronę ozdobioną cekinami ,guzikami, kolorowymi wstążkami. Dodatkowym upominkiem było białe serduszko z drewna ozdobione wstążkami, koralikami, koronkami.

Z okazji tej uroczystości zaprosiliśmy uczniów z naszej szkoły na oddział rehabilitacyjny dla osób starszych. W swoim programie przygotowali konkursy dla seniorów m. min. „Jaka to melodia?”, a także obieranie jabłek ze skórki, czy pokaz mody i humorystyczne omówienie występu każdej modelki. Na koniec dziadkowie wysłuchali koncertu w wykonaniu naszej uczennicy. Na wszystkich uczestników biorących udział w konkursach czekały słodkie nagrody i upominki przygotowane przez młodych pacjentów szpitala ortopedycznego oraz oddziału psychiatrycznego z Centrum Zdrowia Psychicznego HCP.

• Kolejna wizyta w radio

•       W lutym kolejna klasa naszej szkoły wybrała się w ramach projektu „Interesujące zawody” do Stacji Radiowej. Tym razem uczniowie IV LO mogli na „własnej skórze” zobaczyć jak czuje się osoba udzielająca wywiadu w radiu. Celem wycieczki było zdobycie wiedzy na temat predyspozycji jakie powinien posiadać dziennikarz radiowy i zapoznanie się z tym ciekawym zawodem.