• Dzień Patrona

          •      Zgodnie z wieloletnią tradycją 7 marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szpitala  prof. Wiktora Degi. Uczniowe zaprezentowali sylwetkę profesora, jego sukcesy zawodowe oraz postawę życiową. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas pani prof. Zofia Dega-Szafran, która opowiadała nam o życiu i dziele swojego ojca. Nie zabraklo również pytań ze strony młodziezy, która dociekliwie dopytywała szczegołów.

            Dzien był pełen wspomnień i miłych wrażeń.

          • Wizyta w Banku PKO o/Garbary

          •     Pod koniec lutego klasy III i IV LO wybrały się do banku w celu odbycia warsztatów na temat CYBERBEZPIECZEŃSTWA dotyczącego finansów. Dzięki uprzejmości p. Dyrektora banku PKO BP oddział Garbary mieliśmy możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy od profesjonalistów, którzy na co dzień spotykają się z oszustwami finansowymi czyhającymi na klientów banków. Nauczyliśmy się także w praktyczny sposób odróżniać banknoty prawdziwe od fałszywych.

            Na koniec odbyliśmy krótki test sprawdzający naszą wiedzę. Dla najlepszych były nagrody!

          • Anglo- i niemieckojęzyczne Walentynki

          •         W klasach stacjonarnych oraz na oddziałach szpitalnych odbyły się, w ramach lekcji języka angielskiego i niemieckiego, zajęcia związane ze świętem zakochanych. Uczniowie wykonywali przygotowane ćwiczenia, uzupełniali teksty piosenek o miłości, układali drobne wierszyki oraz pracowali w grupach przygotowując w obu językach karty walentynkowe  Uwieńczeniem ich pracy były wykonane plakaty tematyczne z wykorzystaniem materiałów anglo-i niemieckojęzycznych.                                                                              

            Zajęcia podobały się uczniom, którzy przy znanych szlagierach miłosnych stali się autorami swoich, niepowtarzalnych życzeń walentynkowych.

          • Walentynki

          • W Dniu Zakochanych sale dzienne oddziałów szpitalnych witały wszystkich wystrojem obfitującym w czerwone i różowe serduszka – symbol miłości.

            W tym dniu młodych pacjentów odwiedzili goście – nauczyciele i młodzież z IV Prywatnego LO w Poznaniu. Wręczyli upominki w formie przytulanek-serduszek oraz częstowali dzieci pysznymi cukierkami.

            Ponadto dzieci i młodzież uzupełniali „drzewo miłości”, na którym umieszczali serduszka z własną definicją i cechami miłości. Odbyła się też sesja fotograficzna w ramkach w kształcie serc, nie zabrakło też walentynkowych życzeń.

            Uczniowie klas stacjonarnych naszego LO z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w projekcji wybranego w drodze głosowania filmu o najpiękniejszym z uczuć. Społeczność szkolna wybrała film w reżyserii Nicka Cassavetesa pt. „Pamiętnik” na podstawie powieści Nicolasa Sparksa. Seans dostarczył wielu wzruszeń. Uzupełnieniem obchodów szkolnych walentynek był quiz on-line przygotowany przez uczennicę klasy i LO.

          • Jeździć na łyżwach każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej !

          •       W lutym w ramach projektu „Zdrowo i sportowo przeciwko pandemii” wybraliśmy się na lodowisko. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Celem wycieczki było propagowanie aktywnego stylu życia, integracji społeczności szkolnej oraz...dobra zabawa! Choć były wśród nas osoby, które pierwszy raz miały łyżwy na nogach po kilku minutach nabrali nowych umiejętności.  W „walce” z grawitacją na lodowisku mogliśmy liczyć na pomoc koleżeńską.

          • Warsztaty z projektowania wnętrz

          •       W lutym klasy III i IV LO  w ramach projektu „Interesujące zawody” odwiedziły pracownię kreatywnej aranżacji wnętrz pod nazwą „Jest miejsce”, przy ulicy Święty Marcin 31. Poznaliśmy specyfikę pracy architekta wnętrz oraz wzięliśmy udział w zajęciach praktycznych. Jako uczestnicy warsztatów dowiedzieliśmy się jak skomponować elementy wystroju wnętrz w zgodzie ze swoim charakterem i stworzyć własny material boardy.

            Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i wielu z nas chętnie powróci do „JEST MIEJSCE”.

          • STUDNIÓWKA KLASY IV LO I POŁOWINKI KLASY III LO

          •       Zgodnie z tradycją 17 lutego br. miała miejsce zabawa studniówkowa organizowana przez uczniów klasy czwartej LO połączona z „Połowinkami” klasy trzeciej. Młodzież oraz zaproszeni goście – Dyrekcja i Nauczyciele spotkali się w restauracji „Kamea” na poznańskim Starym Mieście.

            Nie zabrakło przemówień, podziękowań przyszłych maturzystów oraz życzeń skierowanych do (jeszcze) uczniów naszej szkoły. Aż wreszcie wybrzmiały słowa: „Poloneza czas zacząć!”

            Młodzież zaprezentowała tradycyjny studniówkowy taniec według przygotowanego przez siebie układu do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

            Wspólna zabawa zakończyła się po północy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które uwieczniły te podniosłe, jak i radosne chwile.

                 

          • Balik Karnawałowy "Podróż zwierzaków dookoła świata"

          •       W tym roku młodzież i dzieci przebywające na oddziałach szpitalnych sami przygotowali scenariusz wymarzonej imprezy karnawałowej.

            W pięknie udekorowanej sali dziennej wystąpiła Gosia – pacjentka oddziału, która zainaugurowała bal swoim muzyczno-wokalną interpretacją przeboju Shakiry „Waka waka”. W czasie występu młodzi pacjenci przebrani za zwierzaki prezentowali się publiczności podczas spontanicznego, radosnego tańca.

            Był to wstęp do tanecznej podróży przez kontynenty i kraje – od Afryki (kalambury, tajemnicze pudełko) poprzez Francję (zabawa „Jaka to melodia?” i barwne doświadczenia), Grecję (tu bawiły nas konkursy z piłeczkami i celowniczy - „Zorro”), brazylijską sambę po naukę tańca na Dzikim Zachodzie czy wizytę w Chinach opartą na nauce wykonywania wachlarzy.

            Zabawę zakończyliśmy w Polsce – tańcząc m.in. tradycyjne polskie tańce ludowe

          • Koncert dla Przyjaciół i Dobroczyńców Hospicjum Palium

          •        W sobotę, 28 stycznia 2023 roku kilkoro licealistów zaangażowanych w działania Motylego Wolontariatu uczestniczyło w przepięknym koncercie, zorganizowanym dla Przyjaciół i Dobroczyńców Hospicjum Palium, w auli UAM. Podczas tej niezwykłej uroczystości wystąpili następujący artyści: sopranistka Katarzyna Hołysz, Paderewski Piano Duo – Renata Pabich i Maciej Pabich oraz zespół Dizzy Boyz Brass Band. Relację z koncertu przygotował uczeń klasy IV, Zbyszek Teska, który nie tylko robił zdjęcia, lecz także nagrywał występy artystów. Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://ecphoto.eu/moje-portfolio#palium01-2023

          • Spotkanie z pisarką

          •    30 stycznia pacjenci przebywający na leczeniu szpitalnym mieli niecodzienną możliwość spotkania się z pisarką Panią Agnieszką Gadzińską. Przybliżyła Ona młodzieży swoją trówczość, wprowadziła w tajniki tworzenia książek. Było to bardzo inspirujące wydarzenie.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          •        Z dziadkami połączyliśmy się online przez aplikację Messenger, porozmawialiśmy, zaśpiewaliśmy piosenkę i złożyliśmy płynące z serca życzenia. Młodzi pacjenci recytowali wiersze, a każde dziecko mianowało swoją babcię i dziadka królową i królem przygotowując dla nich koronę ozdobioną cekinami ,guzikami, kolorowymi wstążkami. Dodatkowym upominkiem było białe serduszko z drewna ozdobione wstążkami, koralikami, koronkami.

            Z okazji tej uroczystości zaprosiliśmy uczniów z naszej szkoły na oddział rehabilitacyjny dla osób starszych. W swoim programie przygotowali konkursy dla seniorów m. min. „Jaka to melodia?”, a także obieranie jabłek ze skórki, czy pokaz mody i humorystyczne omówienie występu każdej modelki. Na koniec dziadkowie wysłuchali koncertu w wykonaniu naszej uczennicy. Na wszystkich uczestników biorących udział w konkursach czekały słodkie nagrody i upominki przygotowane przez młodych pacjentów szpitala ortopedycznego oraz oddziału psychiatrycznego z Centrum Zdrowia Psychicznego HCP.

          • Kolejna wizyta w radio

          •       W lutym kolejna klasa naszej szkoły wybrała się w ramach projektu „Interesujące zawody” do Stacji Radiowej. Tym razem uczniowie IV LO mogli na „własnej skórze” zobaczyć jak czuje się osoba udzielająca wywiadu w radiu. Celem wycieczki było zdobycie wiedzy na temat predyspozycji jakie powinien posiadać dziennikarz radiowy i zapoznanie się z tym ciekawym zawodem.

          • POWITANIE WALIZKI WĘDRUJĄCEJ SZPITALNEJ BIBLIOTEKI W CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY HCP

          •        Niewiele osób pewnie wie, że w Poznaniu tworzy się nowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Jest to sprawa całkiem nowa. Osoby pracujące na tym nowopowstałym oddziale starają się dołożyć wszelkich starań, aby z chaosu powstało miejsce kompleksowego wsparcia najmłodszych. My jako nauczyciele robimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspomóc młodych pacjentów w procesie rekonwalescencji. W związku z tym uznaliśmy, że na oddziale nie może zabraknąć Bajkowozu lub choć jego namiastki.

                     Młodzież od pewnego czasu prosiła i dopytywała o dostęp do książek i możliwości rozwoju czytelnictwa. Próbując odpowiedzieć na ich potrzeby i starając się przenieść do świata wyobraźni 2.02.2023 r. zorganizowaliśmy uroczystość powitania Walizki Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Niespodzianka już kilka dni wcześniej została przetransportowana z Ortopedyczno-Klinicznego Szpitala im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu do Centrum Medycznego HCP. Po starannym zapakowaniu walizki i przygotowaniach rozpoczęła się uroczystość jej powitania.

            Na wstępie wypytaliśmy młodzież o to, jak chcieli, abyśmy zorganizowali dostęp do książek. Pomysłów było mnóstw, ale nikt nie opowiedział o Bajkowozie. Nastoletni pacjenci nawet nie wiedzieli, jak mogą go sobie wyobrazić. Dzięki pomocy pani oddziałowej udało się podarować upominek, który młodzież ochoczo rozpakowała. Bezpośrednio po jej otwarciu przeszliśmy do przeglądania i poznawania skarbów w niej ukrytych. Książki były starannie dobrane do potrzeb młodych czytelników. Przeglądaliśmy całe utwory lub odczytywaliśmy ich fragmenty. W trakcie starałam się także prezentować historię powstania oraz wyglądu Bajkowozu. Pokazywałam jego zdjęcia, wspominałam jak odbyła się uroczystość powitania Wędrującej Szpitalnej Biblioteki w  Ortopedyczno-Klinicznym Szpitalu im. prof. Wiktora Degi i opowiedziałam kilka ciekawostek. Odbyła się także zabawa sensoryczna w odgadywanie „jaki przedmiot zapożyczony z Bajkowozu ukrył się w zaczarowanej torebce”. Na zakończenie młodzież losowała karteczki z pytaniami na temat ciekawostek o Wędrującej Bibliotece oraz wybierała książki do samodzielnego czytania.

            Młodzież jest bardzo wdzięczna Twórcom Bajkowozu za Ich pomysł i realizację. Napisali nawet kilka listów o tym, jak cieszy ich pojawienie się Wędrującej Szpitalnej Bibioteki na oddziale.

          • ZOO na oddziałach

          • 3 stycznia br. odwiedził nas pan Remigiusz Koziński – kierownik edukacji i promocji poznańskiego Zoo.

            Tym razem tematem spotkania były mrówkojady. Nasz gość przedstawił prezentację na temat tych tajemniczych zwierząt i opowiedział o rodzinie mrówkojadów żyjących w naszym ogrodzie zoologicznym.

            Było ciekawie !

            Uzupełnieniem spotkania była wirtualna wycieczka po poznańskim Zoo za pomocą aplikacji Zoom. Miała ona miejsce 10 stycznia i uczestniczyli w niej uczniowie ze szpitala ortopedycznego, młodzież z oddziałów psychiatrycznych Centrum Zdrowia Psychicznego HCP, uczniowie klas stacjonarnych LO.

          • Książka i kartka świąteczna dla Hospicjum Palium

          •     W grudniu w naszej szkole odbyła się akcja Książka i kartka Świąteczna dla Hospicjum Palium. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i im rodzicom, którzy uczestniczyli w zbiórce książek. Pod koniec grudnia uczniowie III LO w imieniu całej społeczności szkolnej pojechali do Hospicjum i osobiście dostarczyli zebrane książki i kartki świąteczne.

          • Szlachetna Paczka

          •      Z inicjatywy Samorządu Szkolnego nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Pomogliśmy materialnie rodzinie z Ukrainy składającej się z matki z trojgiem dzieci. Najlepszym obrazem naszej pomocy i  wyrazem wdzięczności może być sprawozdanie i zdjęcia z wzruszającego wręczenia darów wybranej rodzinie.

            Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

            Cała rodzina była niesamowicie zdziwiona ilością paczek. Pani Darya przyznała, że spodziewała się dwóch, maksymalnie trzech kartonów. Po wniesieniu wszystkiego do salonu dzieciaki mogły rozpocząć największą zabawę - rozpakowywanie. Z niesamowitą radością, nieustającym śmiechem i co jakiś czas okrzykami zdziwienia otwierały kolejne kartony. Wyciągając każdą kolejną zabawkę krzyczały: "Mamo patrz!". Do otwarcia niektórych zabawek przystąpiły od razu i natychmiast zaczęli się bawić w tym wesołym rozgardiaszu. Chłopcom najbardziej przypadł do gustu miecz świetlny i samochodziki, a małej Anastasii lalka i wózek. Beztrosko otwierały również słodycze i rozkoszowały się nimi. Radość dzieci była naprawdę nie do opisania. Pani Darya z kolei, odkrywając kolejne prezenty była w coraz większym i większym zdziwieniu. Z uśmiechem na ustach oglądała kołdry i pościele. Nie mogła uwierzyć, że ma tak dużo wspaniałych nowych rzeczy oraz zapas jedzenia i środków czystości na co najmniej kilka tygodni. Szczególnie ucieszyła się jednak, wyciągając żółtą kurtkę dla siebie: "Nie może być - właśnie cały czas marzyłam o dokładnie takiej kurtce, zawsze chciałam mieć żółtą." Moment wzruszenia nastąpił, kiedy pani Darya otworzyła paczkę z laptopem. Ze łzami w oczach i uśmiechem na ustach kręciła głową, nie mogąc uwierzyć w to, co się właśnie dzieje.

            Słowo od Rodziny

            Pani Darya napisała dla Darczyńców odręczny list z podziękowaniami. Jest on jednak po ukraińsku, dlatego pozwolę sobie go dla Państwa przetłumaczyć najlepiej jak umiem. Oto jego słowa:


            "Drodzy przyjaciele Polacy!
            Bardzo dziękuję Wam za tak wielką pomoc, zarówno dla naszej rodziny, jak i dla całego ukraińskiego narodu. Macie Państwo dobre i wielkie serca, Wasza szczerość i chęć pomocy po prostu zachwyca! Nasza wdzięczność nie ma granic. Chciałoby się jak najszybciej móc wrócić do domu, do ojczyzny, aby móc Was wszystkich zaprosić do nas, do Ukrainy i ugościć. Pamięć o waszej pomocy i dobroci będziemy przekazywać dalej na wieki. Ogromnie dziękujemy!
            Chcemy złożyć Wam również świąteczne życzenia. Życzymy pokoju, szczęścia, dobra i wszelkiej pomyślności. Niech Nowy Rok przyniesie nam pokój i spokój.
            Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wkład w pomoc nam.
            Darya z dziećmi"

          • Wizyta w Urzędzie Pracy

          •       W grudniu uczniowie klas 3 i 4 LO naszej szkoły odbyli warsztaty w Urzędzie Pracy. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się od doradcy zawodowego istotnych informacji związanych z wyborem  przyszłego zawodu oraz obecną sytuacją na rynku pracy. Chętnie wykorzystaliśmy okazję zadawania pytań na interesujące nas tematy związane z funkcjonowaniem Urzędu Pracy.

    • Kontakty

      • Zespół Szkół nr 111 w Poznaniu
      • Dyrektor Renata Kaczmarek 509361862 Sekretariat Zespołu Szkół ul. Św. Jerzego 6/10 tel. 516188984
      • ul. 28 Czerwca 1956r. nr 135/147 61-545 Poznań Księgowość i płace: tel. 61 8310255 Poland
      • ZSSszkola111/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych